Kiválasztó Képző Központ-2025.09.21.
"Idén, a már hagyományos KKP-nap, Győrben az Akadémia új edzőcsarnokában került megrendezésre. A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által Győr, Női Akadémia Alközpont lett. 2025/26-os szezonban ezért az első edzőtábort külön rendezhette Sopronnal, a régiós központtal. Győrben és Sopronban is szeptember 21.-én volt a kiválasztó tábor. A 2013-es kiválasztón 18 játékos és két edző vett részt, de természetesen jelen volt az alközpont vezetője is. Remekül szervezett, szakmailag hasznos esemény zajlott a győri csarnokban.
Az edzéseket Jakubovics Dóra sajnálatos betegsége miatt dr. Tóth Zsuzsanna és Bányai Boglárka tartották. Jelen volt Halm Rolland, az Alközpont és Horváth József a Nyugat Magyarországi Központ vezetője is. Érkeztek játékosok, a hazai tehetségeken kívül, Székesfehérvárról és Oroszlányból. A délelőtti edzésen leginkább a lányok technikai repertoárjára voltak kíváncsiak az edzők és a szakemberek, majd az elfogyasztott közös ebéd után a délutáni edzésen már a taktikai elemek is előtérbe kerültek. 2:2 és 3:3 elleni gyakorlatok, valamint az ember előnyös támadások és védekezések. Két fárasztó, de annál jobb hangulatú edzésen vannak túl a tehetséges játékosok, melyen nagyon szépen teljesítettek és méltón képviselték egyesületeiket. Az UNI Győrt Ősze Regina, Ősze Vivien, Fekete Dorka, Kellner Szófi, Nováky Fanni és Barta Teodóra játékosok képviselték. Egy jól sikerült kiválasztó táboron vagyunk túl Győrben. Külön dicséretet érdemel, hogy a meghívott egyesületek edzői is jelen voltak az eseményen.





















