Nemzeti Leány Kadet Bajnokság- A csapat megkezdte a bajnokságot
Nemzeti Leány Kadet Bajnokság
Vasárnap végre kadet/a csapatunk is megkezdhette a bajnokságot. "Hazai" környezetben fogadtuk a Zsíros KA csapatát. Ellenfelünk ismert számunkra, mivel "b" csapatunk a selejtezőben már játszott velük. Az akkori verekedésért, méltatlan jelenetekért igyekeztünk elégtételt vennünk.
Nagyon motiváltan állt a feladathoz csapatunk. Szigorú védekezésünknek köszönhetően 10 perc után 32:7-t mutatott az eredményjelző. A második etapban kicsit lelazultunk, amit ellenfelünk kihasznált é,s 20 pontot süllyesztett el kosarunkban. A félidei megbeszélés után ismét visszaállt a régi rend. Mindössze 7 pontot engedélyeztünk a kőbányai hölgyeknek a második félidőben.
Nagyon komoly statisztikát tettümk le az asztalra. 142 IBM hasznossági index-et értünk el, míg ellenfelünk -11-t.
Gratulálunk a lányoknak! Hajrá Győr!
eredmény:
UNI Győr NKA/A - ZsÍros KA 106:34 (32:7,25:20,21:7,28:0)
Kónya 6 (4 lepattanó), Rákosi 16 (5 kiharcolt fault), Németh 19 (4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 11 szerzett labda, 5 gólpassz), Tapodi 7 (4 kiharcolt fault), Gaál N. 5 (4 gólpassz), Büki 13 (4-4 lepattanó és szerzett labda, 100%-os dobó teljesítmény), Fodróczi 12 (6 kiharcolt fault), Kláris (4 gólpassz), Bélafalvi 20 (10 lepattanó, 4 szerzett labda), Nováky 8.
Gálos László, Balla Dóra: alapfeladat a jó védekezés! Ezt ma a lányok nagyon jó színvonalon oldották meg! 28 potot dobhattunk szerzett labdából, és 20-t második szándékból!
Hasonlóan a pénteki kadet "B" mérkőzéshez, nagyon nagy energiákat megmozgatva nyertünk nagy arányban. Jó úton járunk, azonban nem szabad belekényelmesednünk!
Gratulálunk, csak így tovább!!



















