Serdülő Forduló Felsőház, Budapest

 

Vasas Akadémia/A - UNI Győr NKA TSE/A 

75 - 49

(19-12, 26-13, 14-8, 16-16) 

Márkus 6, Kellner 10, Kohuth 4, Sántha 6, Pesztenlehrer 2, Tóth 3, Szalai 2, Vass 4, Szalay 3, Lakatos 7, Nováky 2, Patyi 

 

Jakubovics Dóra, Bányai Boglárka: 

 

Végre mi is elkezdtük a bajnokságot amit már nagyon vártunk. Ez sajnos meg is mutatkozott a játék képén. Rengeteg hibánk volt, leginkább védekezésben. Az már ebben a korosztályban nem fér bele, hogy a visszazárásunk nem működik, ebben sokat kell még fejlődnünk. Tipikus szezonkezdeti mérkőzést játszottunk, sok kihagyott ziccerünket és a rossz döntéseinket az ellenfél sorra megbüntette. Az viszont dicséretes, hogy egy egál negyedet tudtunk játszani az utolsó negyedben!! Véleményünk szerint nincs ekkora különbség a két csapat között.  Ami mellett még nem tudunk szó nélkül elmenni, az akarat hiánya. Az első meccsen ez okozta leginkább a vesztünket. Nem harcoltunk és nem voltunk kellően agresszívak ami a vereségünket eredményezte. 

 

 

UNI Győr NKA TSE/A - Darazsak Sportakadémia

72 - 62

(14-22, 20-11, 22-14, 16-15) 

Tóth 9, Szalai 7, Lakatos 6, Szalay 4, Vass 2, Márkus 14, Kellner 14, Pesztenlehrer 4, Kohuth 7, Sántha 2, Nováky 3, Patyi 

 

Jakubovics Dóra, Bányai Boglárka: 

 

A lányokkal a két mérkőzés közötti szünetben megértettük, hogy az akaratot, a küzdeni akarást nem tudjuk tanítani. Ez vagy megvan egy játékosban, vagy nincs. Ilyen mentalitással léptek fel a pályára, aminek meg is lett a gyümölcse. Az akarattal és küzdeni akarással nem volt baj, ugrottunk, vetődtünk minden szabad labdára, lepattanóra. Ennek eredményeképpen egy ponttal vezettünk a félidőben. Aztán a harmadik negyedben kapcsoltunk egy fokozatott és a negyed végéig egy kis előnyt tudtunk kialakítani. Mint minden mérkőzésen a hullámvölgy itt sem került el bennünket, de a lányok a végéig küzdöttek, hajtottak így győztesen hagyhattuk el a pályát. 

Reméljük, hogy az első mérkőzés pofona, valamint a második mérkőzés győzelme ráébreszti a lányokat arra, hogy igenis van keresnivalónk a felsőházban és kellő magabiztossággal, harciassággal a távoli céljainkat el tudjuk érni. Gratulálunk nekik mind a két mérkőzéshez! Készülünk tovább, hiszen a következő forduló hamarosan itt lesz.

Hajrá Győr, Hajrá győri Lányok! ????