A szombat utolsó mérkőzésére Sopronban került sor. Junior csapatunk a sopron második csapatával mérkőzött. Nagy elszántsággal készültünk a derbire.  Új igazolásunk Evellei Hanna is bemutatkozott. Érkezésével a belső poszton megerősödtünk. Ehhez a szerkezethez azonban még szokni kell a többieknek. A dobások eloszlása majd fog változni ennek megfelelően. Csapatunk hasonlóan a kadetekhez sok labdát adtak el az első félidőben, így 11 pontos minusszal mehettünk e a pihenőre. A második félidőben sikerült leszorítani ötre az eladott labdákat! Ennek és a védekezés váltásunknak köszönhetően  megfordítottuk a mérkőzést. Sajnos az egymás után háromszor megitélt támadó faulttal tudott élni a hazai csapat és kiharcolták a hosszabbítást. Itt balszerencsés dobásaink voltak, amik rendre kipördültek a jól működő "hazai gyűrűből".

A vereség ellenére, emelt fővel jöhettünk le a pályáról!

Gratulálunk csapatainknak, jól képviselték egyesületünket a hétvégén!!

eredmény:

Darazsak Sportakadémia/B  -  UNI Győr NKA  80:76  (20:17,21:13,15:19,11:18,13:9)

Pálosi 7/3,Kozma 5/3, Schaub, Csapó, Mihály 19/15, Szamos, Küllős 23/12, Smuk 4, Molnár-Bodó 2, Lép 5, Evellei 11

Balla Dóra, Gálos László: A mai mérkőzésen volt mit törlesztenünk  a hazai vereség után. Kisebb hibákkal kezdtük az összecsapást, de a második félidőbe új erőre kaptunk a védekezés váltásnak köszönhetően, és átvettük a vezetést. Végül egy hosszabbításos végjátékba érkeztünk, ahol sajnos alulmaradtunk a Sopronnal szemben. Látszott a fejlődés a lányokon, szépen megtalálták azokat az átadásokat amit eddig hiányoltunk. Összességében elégedett vagyok, hiszen mindent megtettek a hölgyek a győzelemért, ez most erre volt elég!