Streetball Fesztivál

A városban lévő 3 utánpótlás klub az Aktív SE,  a GYKC és az UNI Győr NKA vezetői a Kosárlabda élet újraindítása céljából szervezték meg ezt a streetball fesztivált. Közel egy hónapos készülődés után erre Június 9.-én került sor az Egyetemi Edzőcsarnokban. Három kategóriában várták a nevezéseket. Ezek kimondottan a következő szezon U14, U12 és az U11-es korosztály játékosait célozta meg. A nevezéseknél fontos szempont volt a csapatok által kitalált név amit "TOM" díjazott és a győztes a GÜZÜKÉK csapat volt. Nyereményük pedig egy családi belépő  2023/24-es szezon első hazai Női Bajnoki mérkőzésére. A rövid szabályismertetés után elkezdődtek a várva várt mérkőzések. A három kategóriában összesen 18 csapat mérhette össze tudását és a Város jóvoltából az 1-3 helyezett csapat éremben részesült. Emellett pedig kiejtőben is megmutathatta mindenki, hogy mire képes. A győztesek jutalma egy-egy labda volt. A  több mint 3 órás rendezvényen nemcsak a csapatok játékosai hanem a kilátogató szülök is szemmel láthatóan jól érezték magukat. A folyamatosan szóló zenét heves kiabálások, szurkolói ritmusok és örjöngések kiabálták túl.

Végeredmény

I. Kategória-2013. január 1. és azután születettek -Kenguru

1. KOALÁK (Beke Kristóf, Czakó Márk, Salfer Mendel)

2. GYILKOS MÉHEK  (Nováky Fanni, Sántha Maja, Peidl Adél Burján Anilla Sára, Ráb Boglárka)